Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Gražūs plaukai be šampūno

ruvi.lt | 2014-05-29 10:42:48

Šiandien turime tokią gausybę šampūnų! Skaitydami jų etiketes galime susidaryti įspūdį, kad sveikų plaukų apskritai nebūna, nes: visi šampūnai kažką gydo, kažką suteikia, kažką balansuoja, kažką atkuria.

Kyla logiškas klausimas – kodėl, nepaisant tokios įvairovės plaukų priežiūros priemonių, jie dar vis sausėja, lūžinėja, šakojasi, skilinėja, plonėja, slenka, o galvos oda pleiskanoja?

Plaukai
Aušrinės Sinušaitės nuotr.

Ir kaip anksčiau žmonės su tuo tvarkėsi? Juk pirmasis skystas šampūnas pradėtas gaminti beveik prieš šimtmetį (1927 metais), tačiau ir senesnės nuotraukos byloja, kad žmonės turėjo gražius plaukus...

Atsakymas paprastas: natūralų grožį gali pabrėžti ir palaikyti tik natūralios priemonės. Bet jei pažiūrėsime į šiuolaikinių plaukų priežiūros priemonių sudėtį, pamatysime priešingą dalyką.

Todėl ir turime tiek problemų su plaukais: dėl gausybės agresyvių chemikalų ir dažno plovimo plaukai ir galvos oda netenka natūralių riebalų, kurie suteikia ir apsaugą, ir sveiką blizgesį.

Jei norime turėti gražius ir sveikus plaukus, turime ne tik sveikai gyventi bei maitintis, bet ir naudoti natūralias plaukų priežiūros priemones.

Tai nesudėtinga, bet neįprasta. Ir tų priemonių ne taip jau mažai, todėl tikrai yra iš ko išsirinkti būtent tą, kuri tiks jums. Tereikia pabandyti.

Tačiau reikia atminti, kad plaukus reikės pripratinti prie naujų priemonių, be to, turės praeiti kažkiek laiko, kol atsikurs galvos odos natūralios funkcijos.

Kokie netikėtumai gali laukti? Pirmiausia – reikia priprasti rečiau plauti galvą (ne dažniau, nei kas 5-6 dienas). Po pirmųjų plovimų plaukai gali atrodyti lyg riebaluoti, sunkiai išsišukuoja.

Tai gali tęstis kelias savaites, bet visada galima surasti išeitį: galima nešioti kepures ar skareles, susirišti ar susegti plaukus. Galima pradėti bandyti įvairias natūralias priemones per atostogas.

Jei esame kantrūs ir nuoseklūs – galvos oda ir plaukai galiausiai atsigauna ir mes pamatome puikius rezultatus: plaukai pasidaro švelnūs, purūs, gyvi, blizgantys.

O dabar apie dažniausiai naudojamas natūralias plaukų plovimo priemones. Priminsiu: reikia atrasti jums tinkamą, bandyti kitas, jei kažkuri netinka.

Soda. Vienam kartui – 1 šaukštas užpilamas stikline šilto vandens arba galima paimti saują sodos, sudrėkinti ją ir masažuojant ištepti galvos odą ir plaukus. Po to gerai nuplauti ir išskalauti plaukus acto tirpalu (1 šaukštas litrui vandens) arba citrinų sulčių tirpalu (1 litrui vandens 1 citrinos sultys).

Miltai. Du šaukštus ruginių miltų sumaišyti su puse stiklinės karšto vandens ir plakti, kol masė pasidarys balta. Gerai įtrinti plaukus, išskalauti.

Kiaušinio trynys. Du trynius sumaišyti su šaukštu medaus. Plauti du kartus.

Muilas. Skystas muilas iš organinės kosmetikos parduotuvės arba vaistinės. Sumaišyti lygiomis dalimis su vandeniu arba žolelių nuoviru (šviesiems plaukams – ramunėlių, tamsiems – dilgėlė, arbata, šalavijas).

Garstyčios. Tinka storiems, riebiems plaukams, bet nuolat jo naudoti negalima, nes džiovina plaukus. Įtrinami šlapi plaukai, laikoma ant plaukų ne ilgiau kaip 5 minutes, gerai išskalaujama.

Rasulo (gasulo) molis. Maišomas su vandeniu, gerai pašalina riebalų perteklių ir nešvarumus.

Jei plaukai labai sausi – prieš plovimą natūraliomis priemonėmis ištepame juos augaliniu aliejumi (avokadų, alyvuogių, ricinų). Galime aliejumi ištepti plaukus nakčiai.

Tokių priemonių yra ir daugiau ir, jei atkreipėte dėmesį, visos jos labai paprastos. Pasigaminti jas neužims nei daug laiko, nereikės nei didelių išlaidų. Jei būsite kantrūs – rezultatas tikrai nudžiugins.

ruvi.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų