Pirmadienis, 2020.02.24
Orai
Reklama
Juozas Dapšauskas
2015-04-08 13:53:31 IP: 5.20.169.47

Gerbiamas Gediminai,

Taip ir yra, kad Seimo nariai girdo Lietuvą. Sąmoningai ar nesąmoningai? Kartais sąmoningai, o kartais ir iš kvailumo...Bet pasekmės tiek vienu, tiek kitu atveju baisios.

Tačiau liaubiau mes dabar būtent stebime viešuosius ryšius ir įstatymų keitimų procesus. Kaip buvo su alkoholio reklamos draudimo atšaukimu. Pradžioje prasidėjo "diskusija" žiniasklaidoje, o tik vėliau įregistruojamas įstatymo projektas. Šiuokart taip pat panaši situacija: pasirodo keliuose leidiniuose straipsniai, kad tikrai reikia nukelti, kad tam net pritaria Matulas ir pan. Už to dirba labai geri strategai!!!! Kodėl alkoholio reklamos draudimo atšaukimo pagrindiniais iniciatoriais buvo pasirinkti būtent TS-LKD atstovai? NET TOKIE ŽMONĖS, KURIE PASTOVIAI BŪDAVO ALKOHOLIO KONTROLĖS ATSTOVAI! Luomanas, Kuzminckas. Po mūsų "piktos" reakcijos Luomanas atsiėmė teikimą, o Kuzminskas net specialiai bandė kituose svarstymuose įsižeidęs balsuoti kenkėjiškai, kad jis nepasiduos tiems, kurie jį negražiai įvardija.... Tačiau galiausiai palūžo ir nebekenkė.... Tik griežta pazicija gali duoti vaisius. Kas čia yra valdžia: RINKĖJAI, T.Y, MES, AR TARNAI (IŠRINKTIEJI) ????

Gediminas Norvilas
2015-04-08 12:58:34 IP: 195.182.68.114

Gerb. Aurelijau. Dėkoju už išsakytą poziciją. Svarbiausia tai, kad apsikeitimą nuomonėmis pradėjome nuo „gerbiamas“. Yra pagarba – yra diskusija. Be pagarbos – piktumas ir noras įrodyti savo tiesą.
Savo kritiškame straipsnyje (ne tik šitame) pirmiausia pabrėžiau, kad gerbiu žmones už jų pastangas kelti sveikatinimo ir ypatingai blaivybės idėjas, nes tokių yra labai mažai. Ko gero ant rankos pirštų galima suskaičiuoti aktyvius blaivios gyvensenos propaguotojus.
Iš kitos pusės, svarbu ne tik KAS daroma, bet KAIP daroma. Savo pastebėjimuose atkreipiau dėmesį pirmiausia į tai, kad aršus seimo narių ar kitų atsakingų veikėjų ir visuomenės sveikatinimo specialistų kritikavimas veda į susipriešinimą. Sutinku, kad būtina įvardinti konkrečias pavardes žmonių, kurie savo veiksmais neprisideda prie gerovės kūrimo, tačiau pabrėžiu, kad puolimas, kritika su pykčiu ir nepagrįstais kaltinimais tik dar labiau atitolins dialogo galimybes.
Arši kritika yra būdinga politikams populistams, todėl naudoti panašias metodikas nėra racionalu, nes įsiveliama į „karą“ su politikais. Deja, tokia kova yra nelygi, nes jie turi valdžią. Taigi ir gaunasi, kad norint juos paveikti reikia patiems tapti valdžia. Tai ir yra politiniai žaidimai.
Bet to, taip pat atkreipiu dėmesį į frazes, kurios yra perdėm kritiškos ir liūdnos, nes paskaičius straipsnius, susidaro nuomonė, kad seimo nariai sąmoningai girdo Lietuvą: tauta prasigers, gresia išnykimas, degradacija, ir t.t. Žmonės mato, kad realybė nėra tokia baisi ir efekto tokie teiginiai neduoda.

Taigi, būtina diskutuoti apie tai, KĄ ir KAIP daryti. Ramiai, pagarbiai, oriai.

Mindaugas
2015-04-08 12:47:57 IP: 88.119.152.117

Ponas, Gediminai, Noriu išreikšti keletą pastabų. Pirmiausia, moksliniai tyrimai tam ir atliekami, kad būtų išsiaiškinama vieno ar kito reiškinio reikšmė visuomenei, tad jų tikslas šiuo požiūriu yra rasti priemones sveikatinti visuomenę, rasti ekonominę naudą. Jei remsimės visuomenės nuomone, galime kažin kur "nugrybauti". Jei ištirtumėte, beveik garantuoju, kad beveik 100 proc. apklaustųjų norėtų žymiai didesnės pensijos, didesnio atlyginimo... Bet deja ne viskas šaliai yra pakeliama. Taip pat ir su alkoholio sukeliama žala. Yra Lietuvoje atlikti paskaičiavimai kiek alkoholio sukeliama materialinė žala viršija naudą, čia nekalbant apie gyvenimo kokybę, smurto, socialinės nelygybės, nusikaltimų poveikį visuomenei, poveikį laimingumui.
Jeigu mokslo yra įrodyta, kad alkoholio vartojimas yra ekonominė našta valstybei, kad veiksmingiausios priemonės yra prieinamumo mažinimas, kainos didinimas, o švietimo ir auklėjimo priemonės duoda mažiausiai efekto, tai ką čia dar apie tai visuomenėje diskutuoti? Reikia priimti politinius sprendimus valstybės, gyventojų naudai arba ne.
Visas blogumas, kad čia žaidžiama ne tik Lietuvos piliečių pinigais, bet ir sveikata, gyvybėmis.
Sutinku, galima išaiškinti kiekvienam, kuris nori išgirsti apie alkoholio medicininę, ekonominę, teisinę, socialinę žalą, tačiau tam reiktų su kiekvienu žmogumi dirbti ne vieną dieną, tam skirti milijardus eurų. daug pigesni ir paprastesni metodai yra draudimai ir kaina, kurie puikiai veikia. O tada iš sutaupytų pinigų galima ir šviesti...
P.s. nesu partinis, neprijaučiu jokiai partijai, tik sveikam protui ir žmonių gerovei.

Daiva
2015-04-08 12:40:58 IP: 88.119.187.127

Nėra net abejonės, kad partijų įvardijimas yra labai teisingas dalykas, ir nereikia čia aiškinti, kad nei lobistai, nei politikai(už atitinkamus atkatus) nesuinteresuoti kuo didesniais alkoholio pardavimais. Sutinku su p.Veryga, kad statistiką reikia skaityti iki galo, nes gyvenimas tikrai gerėja, jeigu iš visų Lietuvos vyrų 40 proc.turi problemų su alkoholio vartojimu. Vienas iš būdų, mažinti vartojimą, tai ir yra draudimas. Kodėl skandinavijos valstybėse nenusipirksi ant kiekvieno kampo šito brudo. Ir aplamai degtinė ir alus o ypač, vaikų geriamas, sidras turėtų kainuoti 10 kartų brangiau. Pažiūrėkim kokios akcijos rėžia akis tik papuolus į prekybos centrą, vien "gražuoliai" buteliai... Gerai mano dvidešimtmetis sūnus sako, turi visi tarybinės laikų išauklėti piliečiai išmirti, gal mūsų nepriklausomos Lietuvos užaugintas jaunimas gyvens kitaip. Labai norisi tuo tikėti.

Aurelijus Veryga
2015-04-08 10:04:44 IP: 82.135.198.159

Gerbiamas Gediminai, turiu jums kelis klausimus, į kuriuos nebejotinai galėsit atsakyti, nes kaip suprantu situaciją išmanote neblogai. Teigiate, kad verslas nesiekia išnaikinti potencialių naudos nešėjų. Manau labai logiškas pastebėjimas ir sutikčiau, kad sąmoningai nesiekia. O ką jei tai yra tiesiog pašalinis efektas, kuris ir be verslo noro vyksta. Juk ir klimato atšilimo verslas nenori. Ir kaip jūs paaiškinsite tai, kad ilgą laiką taikęsi į "rimtus vyrus" gamintojai pradėjo plėstis į naujas rinkas: vaikus ir moteris. Duomenų apie jų vartojimo augimą daugiau nei pakanka. Ar neatsitiko taip, kad ir nenoromis potencialūs naudos nešėjai nyksta ir reikia naujų? Kitas klausimas dėl gerėjančio gyvenimo ir išmirštančios Lietuvos. Tai matyt jei jau skaitom Statistikos departamento puslapį, tai jį reikėtų skaityti iki galo, nes gyventojų pajamos auga, kartu auga ir alkoholio vartojimas. Be to, labai nesunku rasti statistiką apie tai kaip keičiasi Lietuvos gyventojų skaičius, kiek yra vaikų su specialiaisiais poreikias ir t.t. Be to mūsų lyderytė savižudybių suvestinėse ir alkoholio vartojimo kiekyje matyt geriausiai iliustruoja gyvenimo "gerėjimą". O gerėjimas matyt yra piniginis, nes nei sveikatos, o juo labiau dvasinių dalykų ar pragertos šeimos už pinigus nenusipirksi. Ir trečias dalykas dėl politinų dalykų ir partijų įvardinimo. Manau, kad konkrečių Seimo narių veiklų įvardinimas yra pats efektyviausias būdas juos stabdyti nuo kitų panašaus pobūdžio iniciatyvų, nes bendros frazės "visi vagys", "niekas nieko nedaro" manau yra daug blogiau, nei konkrečių Seimo narių darbų įvardinimas. Ar jūs taip nemanote?

Gediminas Norvilas
2015-04-07 05:56:29 IP: 195.182.68.114

Sigita Kriaučiūnienė nėra minėtos partijos narė, o tik buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Europos Parlamento rinkimuose.
Ramūnas Karbauskis - buvęs seimo narys.
Atsiprašau už netikslumus.

Tai faktas
2015-04-06 16:34:17 IP: 5.20.169.47

Kelios klaidos daro ir kai kurias kitas autoriaus įžvalgas kiek abejotinomis...

Sigita Kriaučiūnienė nėra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė.

Ramūnas Karbauskis - nėra Seimo narys.

Taip. Jis politikas, bet pirmiausia jis savo asmeniniu pavyzdžiu rodo blaivaus gyvenimo pavyzdį, antra, organizuoja masinius blaivius festivalius "Naisių vasara" - taip keisdamas visuomenės požiūrį, apie kurį kalba autorius. Tačiau be politinių sprendimų neįmanomi pasikeitimai. Tai teigia moksliniai duomenys.

Tad prašytume daugiaus tikslumo, o ne.....

Vardas*
El paštas*
Komentaras
Įveskite skaičiukus:
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-19 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų