Antradienis, 2024.04.16
Reklama

Dažniausiai užduodami klausimai apie prarastų dantų atkūrimą

Šaltinis: vlmedicina | 2016-10-14 11:41:05

Netekus vieno ar kelių dantų, atsiranda įprotis slėpti šypseną ar nuolat galvoti apie burnos išvaizdą kalbant su aplinkiniais. Tačiau naujausia medicina leidžia ne tik visiškai atstatyti pavienius dantis, bet ir bedantį žandikaulį, o po dantų atkūrimo procedūrų vėl galima valgyti bet kokio tipo maistą ir nevaržomai šypsotis. Vis tik gydytojai pastebi, kad vizitą pas burnos chirurgą pacientai atidėlioja dėl kelių ir dažniausiai tų pačių nerimą keliančių klausimų.

© VLMEDICINA.LT (Algirdo Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Kodėl praradus vieną dantį jį nedelsiant reikia atkurti?

Dažnai praradę vieną dantį žmonės yra linkę laukti vyresnio amžiaus tam, kad vienu metu atlikdami dantų implantaciją, galėtų atkurti daugiau pašalintų dantų. Tačiau burnos chirurgas Artūras Stumbras pabrėžia, kad net ir vieno danties praradimas sukelia nuolatinį diskomfortą: žmonės vengia šypsotis ir palaikyti tiesioginį kontaktą su kitu asmeniu. Tai apriboja jų socialinio gyvenimo aktyvumą, krenta pasitikėjimas savimi. Tuo tarpu netekus daugiau dantų, ilgainiui gali pasikeisti net veido forma, atsirasti raukšlių, o blogai sukramtant maistą – kilti virškinimo organų sutrikimų. Vis tik liūdniausias pasekmes sukels ir ilgą gydymo procesą užtikrins – delsimas.

„Netekus danties, tuščioje vietoje pradeda tirpti kaulas, o didžiausi tirpimo rodikliai fiksuojami būtent pirmaisiais metais po danties išrovimo. Tad uždelsus implantuoti, kelias tobulos šypsenos link bus kur kas ilgesnis, nes papildomai reikės atlikti kaulo priauginimą, be kurio implantacija dažnai tiesiog nėra įmanoma. Laikui bėgant, greta esantys dantys taip pat juda link tuščios vietos, išilgėja. Tokiu atveju, siekiant atstatyti sąkandį, prieš implantaciją, papildomai prireiks ir ortodontinio gydimo breketais,“ – įspėja klinikos „Grožio chirurgija“ burnos chirurgas A. Stumbras.

Nuo ko priklauso implantavimo sėkmė?

Implantai į prarasto danties vietą įsriegiami, kaip varžteliai, kurie suauga su žandikaulio kaulu ir tampa jo dalimi, atstojančia danties šaknį. Tad pacientai, manantys, kad kokybiška ir patikima implantų sistema turi įtakos implantų prigijimui ir ilgaamžiškumui – teisūs.

Vis tik burnos chirurgas skuba akcentuoti, kad didžiąja dalimi implantavimo sėkmę lemia chirurginė metodika ir gydytojo profesionalumas. „Atsakingai į savo darbą žiūrintys specialistai naudoja tik itin aukštos kokybės implantus. Tad pirmiausia, visada patariu pasidomėti burnos chirurgo specializacija ir patirtimi. Na o pasirinkę gydytoją – juo pasitikėkite, tuomet gydymo sėkmė bus užtikrinta“, – teigia A. Stumbras.

Ar atkurti dantys nesiskirs nuo natūralių?

Paskutinysis dantų atkūrimo etapas yra protezavimas vainikėliais. Praėjus 4-6 mėnesiams nuo implanto įsriegimo ir kaului įaugus tarp implanto sriegių, implantas naudojamas kaip atrama danties vainikėlio pritvirtinimui. Ant implantų tvirtinami vainikėliai tiek spalva, tiek forma ir dydžiu yra pritaikomi prie natūralių dantų.

„Protezavimui naudojamos medžiagos yra labai panašios į natūralų dantį tiek jo funkcijomis, tiek estetine išvaizda. Tad, jeigu dantų technikas darbą atliko meistriškai, iš pirmo žvilgsnio net specialistas neįtars, kad dantys yra protezuoti“, – šypsosi klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja odontologė Ingrida Žiugždaitė-Rezeckienė.

Ar tikrai neskaudės?

I. Žiugždaitė-Rezeckienė pastebi, kad bene dažniausiai užduodamas pacientų klausimas yra „ar tikrai neskaudės?“. Gydytoja mano, kad greičiausiai ši baimė yra atsiradusi dėl ankstesnės patirties, kuomet burnos chirurgijos sritis dar nebuvo tokia pažangi.

„Šiandien danties atstatymas ant implanto yra labiausiai tausojantis trūkstamo danties atstatymo būdas. Didžiausias privalumas atkuriant dantis tokiu būdu yra tas, kad išsaugomi gretimi dantys – jų nereikia šlifuoti tam, kad prie jų būtų pritvirtintas tiltinis protezas“, – aiškina I. Žiugždaitė-Rezeckienė.

Tad gydytoja ramina, kad bijoti nėra ko, o pacientai dantų procedūrų metu dažniausiai renkasi vietinę nejautrą, kurios pakanka, kad nesijaustų skausmo. Ji priduria, kad žmonėms, jaučiantiems panišką baimę, turintiems itin jautrius dantis ar nevaldomą pykinimo refleksą, procedūras galima atlikti taikant sedaciją – dalinę trumpalaikę narkozę, kurios metu pacientas lengvai užmiega, nejaučia baimės ar streso.

Vis tik gydytojai skuba įspėti, kad atkurtus dantis reikia prižiūrėti lygiai taip pat, kaip ir savus: reguliariai lankytis pas odontologą, laikytis tinkamos kasdieninės burnos higienos ir reguliariai atlikti profesionalią dantų higieną. I. Žiugždaitė-Rezeckienė primena, kad pirmuosius metus po protezavimo ant implantų yra būtina gydytojui pasirodyti kas tris mėnesius, o antraisiais metais ir vėliau – ne rečiau kaip du kartus per metus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų