Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Darant atsispaudimus skauda pilvą(1)

vlmedicina.lt | 2015-11-07 00:01:08

Klausimas. Pradėjau sportuoti. Darant didesnį kiekį atsispaudimų atsiranda skausmas kairėje, apačioje pilvo pusėje. Ką ir kodėl skauda? Aurimas.

Treniruoklių salė
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Atsako konsultantas sportavimo klausimais Egidijus Tutkus

Neretai susiduriu su panašia situacija, kuomet jaunas žmogus pačiomis paprasčiausiomis sąlygomis savarankiškai sportuoja ir perkrauna raumenis. Sportuojantys ant skersinio ar atliekantys atsispaudimus daro išreikštai vienpusį krūvį, kuris dažniausiai būna žymiai didesnis, nei raumenys pajėgūs atlikti.

Nereikia tikėti mitais, kad keliais pratimai įmanoma išlavinti visą kūną.

Kuomet dominuoja pečių juostos apkrovimas, visuomet sutrumpėja krūtinės raumenys, laikysena keičiasi - žmogus gunkteli. Tai ne tik sutrikdo pečių juostos ir kaklo sąnarių darbą bei veikia tiesiogiai susijusias funkcijas (pavyzdžiui, blogina kvėpavimą), bet ir turi didžiulę įtaką nutolusiems segmentams, pirmiausiai juosmeniui.

Pečių juostos (krūtininis) kifozavimas sukelia kompensacinį juosmeninį lordozavimą, t.y. kūprinimasis sąlygoja, kad juosmuo taps nestabilus ir pernelyg išsirietęs. Tiesa, kartais stebima tiesesnė juosmeninė dalis, tačiau tokiu atveju juosmens raumenys būna labai įsitempę, sėdmens raumenys sunykę, o juosmeninė dalis juda daug mažiau nei turėtų.

Nestabilus, neoptimalioje padėtyje esantis dubuo sukelia įvairių juosmens bei dubens raumenų bei dubens raiščių perkrovimą, kuris pasireiškia skausmais.

Skausmas, atsirandantis po krūvio, gali reikšti tiek dubens raumenų, pavyzdžiui, klubinio juosmens raumens (M. iliopsoas) ar išorinio įstrižinio pilvo raumens (M. rectus abdominis)  perkrovimus.

Dažniausia tokio pobūdžio skausmų priežastis yra raumeninės kilmės, tačiau žmogaus organizmas yra be galo sudėtingas ir skausmo priežastis gali būti kitur, pavyzdžiui, šlapimo-lytinėje sistemoje, todėl pirmiausiai reikia ištirti vidaus organus.

Būtina prisiminti, kad žmogaus kūną sudaro per 200 kaulų ir per 600 raumenų. Visa ši sistema su begale jungčių ir tarpusavio sąveikų privalo dirbti suderintai.

Vienpusiai, netinkamos technikos, pernelyg didelės apimtiems ir intensyvumo fiziniai pratimai sukels daugiau žalos nei suteiks naudos. Niekada sportuojant pagrindinis orientyras negali būti "atrodo", "gražu, negražu", "pažįstami taip daro".

Orientyras yra biologinės normos ir treniravimosi metodiniai principai, apimantys adekvatumą, individualumą.

Sportuojant pirmiausiai reikia lavinti bendrąją ištvermę (ciklinis darbas gryname ore, pavyzdžiui, bėgimas, važiavimas dviračiu, slidinėjimas, plaukimas ir pan.), antroji pagrindinė kryptis yra laikysena, judesių koordinacija, judesių valdymas - tai sudėtingi dalykai, kurių mokytis reikia metais (kultūristai mažiausiai gali apie tai patarti).

Be bendrosios ištvermės organizmas negalės tinkamai reaguoti ir atsakyti nei į jėgos pratimus, nei į pratimus, gerinančius laikyseną ir judesių valdymą.

Organizmas yra vientisa sistema. Vienpusis, netinkamo intensyvumo ir apimties krūvis padarys žalos visam organizmui, taip pat ir jausmams.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų