Trečiadienis, 2024.04.17
Reklama

Būsimosioms mamoms pataria pasirūpinti ne tik kūdikio, bet ir mamos krepšeliu

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-05-19 00:02:36

Daugelis besilaukiančių mamyčių su meile ir rūpesčiu renka būtiniausius reikmenis į kūdikio krepšelį. Pirmagimio laukiančioms moterims jį tenka formuoti nuo pat pradžių. Socialinės iniciatyvos „Mamų radijas“ įkūrėja, dviejų dukrų – trejų Deimilės ir metukų Aurėjos – mama – Laura Mazalienė sako, kad pasiruošimą pirmajai mažylei prisimena tarsi egzaminą.

Laura Mazalienė su šeima. Pranešimo autorių nuotr.

„Tuo metu atrodė, kad viską turiu žinoti ir „iškalti“ taip, lyg ruoščiausi valstybiniam egzaminui. Rinkau ir skaičiau informaciją iš įvairiausių šaltinių, ir tik besilaukdama antrosios dukrytės jau gebėjau atsirinkti man tinkamas ir reikalingas žinias. Gimus antrajam vaikeliui, daug lengviau vadovautis motiniška intuicija, nes teoriniai patarimai jau yra išbandyti. Būsimosioms mamoms labai svarbu „neperkaisti“ informacijos triukšme, iš jo pasiimti tik tai, kas būtina“, – įsitikinusi L. Mazalienė.

Tinkamas pasiruošimas leis išvengti streso vėliau

„BENU vaistinės“ Kūdikio dėžutės projekto atstovės, vaistininkės Jovitos Motiejaitienės teigimu, mažylio atėjimas – didžiulis džiaugsmas, bet kartu ir nemažas stresas, kai staiga pasikeičia visas gyvenimas. Todėl ji pataria visus daiktus, kurių prireiks po gimdymo tiek kūdikiui, tiek mamai, susiruošti iš anksto – bent mėnesiui iki gimdymo.

„Prieš ir po gimdymo komfortas itin svarbus, o kiekvienam mūsų jį lemia skirtingi dalykai, tad geriausia pasidaryti būtiniausių asmeninių daiktų sąrašą. Asmens dokumentai, nėščiosios kortelės, plaukų gumelės, patogūs rūbai, šlepetės ir mėgstamos higienos priemonės yra svarbiausi gimdymo namuose reikalingi daiktai. Žinoma, kad automobilio ir namų raktai, telefono kroviklis taip pat visuomet turi būti po ranka“, – pataria J. Motiejaitienė.

Kalbant apie higienos, sveikatos ir kūno priežiūros produktus, kūdikio krepšelyje visų pirma turi būti paruoštos priemonės mažylio vystymui: sauskelnės, švelnios palutės, neperšlampami pervystymo patiesalai, specialūs maišeliai panaudotoms sauskelnėms. Antra, kūdikio drabužėliai, kurių į gimdymo namus vertėtų pasiimti ne mažiau nei tris komplektus, vieną jų rezervuojant kelionei į namus. Tarp kūdikio drabužėlių turi atsirasti ir kūdikio kepurėlė. Galiausiai, rekomenduojama į gimdymo namus vežtis ir kūdikio antklodę.

Šį nemažą kūdikio reikmenų rinkinį turi papildyti medicininės priemonės, kurių prireiks tiek gimdymo namuose, tiek pirmaisiais mėnesiais namuose. Vaistininkė pataria su savimi turėti vienos ar kelių rūšių specialaus kremo nuo kūdikio odelės iššutimų.

„Kūdikiui skirtos vaistinėlės pagrindą sudaro preparatai nuo pilvuko pūtimo ir viduriavimo. Kiekvienas organizmas – individualus, tad gali tekti išbandyti kelias skirtingas priemones, mažinančias pūtimą, kol pavyks surasti veiksmingiausią. Tarp kitų būtinų medicininių priemonių turi būti bambutės valymui skirtas fiziologinis tirpalas, dezinfekcinis tirpalas, naujagimiams skirti higieniniai tamponėliai“, – vardija J. Motiejaitienė.

Mamai – nepamiršti ir savo sveikatos

Laura Mazalienė pataria įvertinti ir orus: „Ruošiantis į gimdymo namus, labai rekomenduoju atsižvelgti į oro sąlygas. Susilaukusi abiejų dukryčių, pirmiausiai pasigedau nosies siurbtuko. Nors abi mažylės gimė šiltomis vasaros dienomis, iš karto pasigavo slogą. Tad verčiau nosies siurbtuką savo vaistinėlėje turėti iškart, kad vėliau artimiesiems nereikėtų po kelis kartus per dieną lakstyti į vaistinę. Susilaukusi abiejų dukryčių, pieno turėjau daugiau nei reikia, tad abiem kartais man labai pravertė ir liemenėlės įklotai“, – patirtimi dalijasi L. Mazalienė.

Moteris prisimena, kad nemenkas iššūkis su pirmąja mažyle buvo ir išmokti teisingai maitinti: „Iki šiol pamenu ir tai, kaip sudėtinga buvo išmokti žindyti, juo labiau, kad dukrelei gimdymo namuose svoris tik krito. Tad pirmagimių mamoms patariu iš karto pasirūpinti ir specialiais tepalais krūtims. Bus mažiau streso, jei žindymas eisis sudėtingiau“.

J. Motiejaitienė pabrėžia, kad pogimdyminiu laikotarpiu labai svarbi asmeninė higiena. „Pirmąsias tris savaites moters organizmas yra mažiau atsparus infekcijoms. Uždegimą gali lemti daugybė priežasčių – ne iki galo užsivėręs gimdos kaklelis, neišvengiami kūno pažeidimai, nėštumo metu nusilpęs imunitetas ar į šarminę pakitusi lytinių organų terpė. Todėl kvapnias prausimosi priemones verčiau palikti nuošaly ir rinktis silpnai rūgštinius prausiklius, be to, stiprinti organizmą valgant šviežią, kuo kokybiškesnį ir maistingesnį maistą“, – primena BENU Kūdikio dėžutės, šiemet atnaujintos ir patikrintos „Mamų radijo“, atstovė.

Pasiruošti ir gimdyvę lydintiems žmonėms

Kadangi gimdymas gali trukti iki dvidešimties valandų, gimdyvę lydintiems žmonėms taip pat vertėtų tinkamai pasiruošti. Knyga, žurnalas ar muzikos grotuvas padeda įveikti laukimo nerimą. Kartais prireikia ir švarių drabužių komplekto, tačiau šios situacijos sunkiai prognozuojamos.

„Svarbiausia, jog gimdyvės artimieji rūpintųsi ja emociškai. Nors neturėjau konstatuotos pogimdyvinės depresijos, pačią lengviausią jos formą – vadinamuosius „baby blues“ – man teko patirti. Pogimdyvinė depresija – tai moters reakcija į pokyčius jos gyvenime, naują statusą, persitvarkančius hormonus. Labai svarbu, kad moteris galėtų apie tai kalbėtis, o artimieji ją noriai išklausytų. Pokalbis, kai tave iš tikrųjų išgirsta ir supranta, yra geriausia terapija“, – apibendrina L. Mazalienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveika vaikystė
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų