Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Būdai kovoti su karščiu: kaip biurų darbuotojai sugeba persišaldyti esant +30°C?

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-29 09:54:37

Sveikatos specialistams negailint patarimų, kaip apsisaugoti nuo staiga užklupusios karščio bangos, biurų darbuotojai susiduria su kita problema – juos karščiausiu metų periodu vis dažniau vargina ūmios viršutinių kvėpavimo takų ligos bei peršalimai. Dėl to dažniausiai kalti bendro naudojimo patalpose įrengti, centralizuotai valdomi bei neracionaliai naudojami kondicionieriai.

© Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Draudimo bendrovės BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovės Jevgenijos Krikščiūnės teigimu, nors statistiškai sergančiųjų sezoninėmis peršalimo ligomis daugiausia rudenį bei pavasarį, vasarą, o ypač karščiausią jos mėnesį – liepą, nedarbingumo lapelius pasiimančių darbuotojų skaičius nepaliaujamai kyla.

„Lyginant su situacija 2011 m., pernai sergančiųjų vidurvasarį buvo net tris kartus daugiau. Ir tendencijos rodo, kad kasmet liepą jų skaičius nuosekliai auga. Tokios tendencijos – tikras iššūkis didelėms bendrovėms, kuriose vasara yra pats atostogų įkarštis“, – sako J. Krikščiūnė.

Kad per karščius ir iš karto po jų smarkiai padaugėja peršalimo simptomais besiskundžiančiųjų, tvirtina ir „Eurovaistinės“ tinklo vaistininkė Valda Pulauskienė.

„Karščių metu klientų su peršalimo simptomais tikrai padaugėja ir dažnai jie net neslepia, kad dėl ligos kalti intensyviai, nuolat, visur ir nebūtinai teisingai naudojami kondicionieriai. Kad ir koks karštis vyrautų lauke, būtina žinoti, kad optimalus temperatūrų skirtumas tarp lauko ir patalpos – nuo 6 iki 8 laipsnių. Taigi jei lauke +33, patalpoje vis tiek neturėtų būti mažiau nei +25 laipsniai. Taip pat labai svarbu, kad šalto oro srovė nepūstų tiesiai į veidą ar vieną konkrečią kūno dalį ir nebūtų labai stipri“, – sako vaistininkė.

Pasak jos, dėl neprotingo kondicionierių naudojimo ir pernelyg didelių temperatūrų skirtumų patalpose bei lauke dažniau suserga tie, kurių imunitetas silpnesnis.

„Kondicionierių įtaka sveikatai labai priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo, imuniteto stiprumo. Norint neperšalti, reikia nuolat stebėti temperatūrų skirtumą, taip pat grūdinti organizmą ir stiprinti imunitetą. Be to, reikėtų sistemingai natūraliu būdu vėdinti patalpas apie 20–30 min., geriausiai anksti ryte arba vakare. Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus reikėtų papildomai vartoti vitaminą C, stiprinti imunitetą ežiuolės preparatais, gerti daug šiltų arbatų, nors šiltuoju metų laiku tai gal ir nėra taip malonu, kaip žiemą“, – teigia V. Pulauskienė.

Tačiau situacijų, kai temperatūros skirtumų negalime niekaip paveikti, taip pat apstu: prekybos centrai, kavinės, biurai bei kitos bendro naudojimo patalpos dažniausiai yra kondicionuojamos centralizuotai. BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovės teigimu, bendrose biuro patalpose įrengti kondicionieriai kartais gali net ne atvėsinti, o psichologiškai įkaitinti atmosferą biure.

„Tokiais atvejais pakankamai sudėtinga užtikrinti, kad visiems darbuotojams, dirbantiems vienoje patalpoje, oro temperatūra būtų optimali, nes temperatūros pojūtis labai individualus. Vieniems reikia daugiau šilumos, kitiems norisi vėsesnio oro. Jei kondicionieriai įrengti visai greta darbo vietų, gali būti, kad dalis kolegų jaus pernelyg intensyvų tiesioginį jų poveikį, kas taip pat padidina grėsmę peršalti“, – kylančius iššūkius vardija J. Krikščiūnė.

Jos teigimu, tokiu atveju belieka draugiškai susitarti ir, jei tik yra galimybė, patiems nusistatyti kompromisinę patalpų temperatūrą atsižvelgiant į specialistų siūlymus.

„Pagrindinis patarimas darbdaviams tokiais atvejais – komunikuokite su darbuotojais apie tai, kaip taisyklingai naudotis kondicionieriais, kalbėkitės apie galimą jų žalą, apie tai, kokia turėtų būti optimali temperatūra. Įsiklausykite į nusiskundimus, o jei komandos narys pagrįstai nerimauja dėl tiesiogiai į jį pučiančio kondicionieriaus – nenumokite ranka, ieškokite būdų pakeisti situaciją. Nemažiau svarbu dalintis specialistų patarimais, priminti, kad net ir vasaros metu reikėtų papildomai vartoti vitaminų, stiprinti imunitetą. Antraip rizikuojate, kad ir taip dėl atostogų sumažėjusią komandą dar labiau išretins ligonių gretos“, – teigia BTA specialistė.

Jos teigimu, karštu metu rizikingiausia yra pasiduoti pagundai įėjus į patalpą kuo greičiau atsivėsinti ir pasirinkti pernelyg žemą kondicionieriaus pučiamo oro temperatūrą.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų