Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Atsikratykime spuogų natūraliomis priemonėmis

ekodiena.lt | 2012-10-15 10:15:31

Išbandėte daugybę priemonių nuo spuogų, tačiau nei viena nepadėjo? Jie auga ir toliau kaip grybai po lietaus? Pamėginkime atsigręžti į gamtą ir pasižiūrėkime, ką siūlo natūrali medicina. Gamtos priemonės nesukels jokio šalutinio poveikio. Taigi, galite sutaupyti pinigų ir džiaugtis sveika bei gražia oda.

Medus
Medus taip pat yra veiksminga gydymo priemonė nuo spuogų. Redakcijos archyvo nuotr.

Jau seniai yra žinoma, kad liaudies priemonės dažnai būna efektyvesnės net už antibiotikus. Tačiau jei gydytojas ar dermatologas paskyrė gydymo priemones, natūralias naudokite kaip papildomas. O jei naudojate jokių preparatų, išbandykite natūralias priemones.

ČIOBRELIS

Vaistažolinė žolė čiobrelis gali pasitarnauti. Čiobrelių eterinis aliejus yra pieš infekcinis preparatas, kuris gydo riebią odą, įvairius spuogus, furunkulus. 4 šaukštus džiovintų čiobrelių užpilkite pusantro puodelio virinto vandens. Po pusvalandžio nukoškite ir šį tirpalą naudokite kasdien veido plovimui.

ALIJOŠIUS

Šis augalas nuo senų laikų žinomas kaip priemonė nuo odos susirgimų. Tai tikras antibiotikas, kuris sugeba nugesinti infekciją, pagreitina odos gijimo procesus. Todėl alijošiaus rasite tose kosmetikos priemonėse, kurios skirtos valyti odą.

Šio augalo sudėtyje esantys junginiai pasižymi puikiomis antiseptinėmis savybėmis, taigi virusams bei mikrobams alijošius kelia baisų pavojų.

Paprastai alijošiaus lapas padalinamas į dvi dalis ir spaudžiamos sultys lašinamos ant pažeistos odos vietos. Paprastai alijošius džiovina odą, todėl nesistebėkite, kad galite jausti šiokį tokį diskomfortą. Todėl po gydomosios procedūros odą patepkite drėkinamuoju kremu, kurio sudėtyje taip pat yra alijošiaus.

ČESNAKAS

Veiksminga dezinfekavimo, bei bakterijų naikinimo priemonė yra česnakas. Nusilupkite skiltelę česnako ir keletą kartų per dieną perpjauta česnako skiltele patepkite spuogelius, jei yra spuogų iškirptės srityje, tai patepti ir ją. Taip pat česnakas pasižymi savybe sumažinti randus. Česnakas valo kraują ir užkerta kelią spuogams.

ARBATMEDŽIO ALIEJUS

Dėl stipraus antibakterinio poveikio arbatmedžio aliejus efektyviai gydo paprastuosius spuogus, naudojamas kosmetikos priemonėse spuoguotai odai prižiūrėti. Gryną aliejų galima tepti tik ant labai mažų ir pažeistų odos plotų. Paimkite kosmetinę lazdelę ar tamponėlį ir užtepkite ant spuogo aliejaus.

Arbatmedžio aliejus pasižymi stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu.

MEDUS

Medus taip pat yra veiksminga gydymo priemonė. Ant spuogų patepkite medaus ir palaikykite 10 – 20 minučių. Jis turi antibakterinių savybių, kas padeda kovoti su spuogais ir randais.

Galite pamėginti maišyti medų su cinamonu: 3 valgomi šaukštai šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis cinamono. Ištepkit ta košele spuogus prieš miegą, o ryte nusiplaukite šiltu vandeniu.

Nepamirškite į savo racioną įtraukti šviežių vaisių ir daržovių, lęšių. Venkite kepto maisto ir cukraus. Kviečių ir pieno produktai taip pat gali bloginti situaciją, jei oda linkusi į spuogus.Gerkite vaistažolinių žolelių arba žaliąją arbatą, kuriose yra daug antioksidantų. Jie užkerta kelią spuogų išsiveržimui.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: spuogai
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų