Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Atopinis dermatitas – skausmingas medaus masažo rezultatas ar naujas verslas?(4)

Ligita Sinušienė | 2012-06-27 00:01:12

 Meilės dienos proga gauta dovana virto košmaru ir klaipėdietei, ir vienai uostamiesčio įstaigai. Šioji buvusios klientės kaltinimus ir kompensacijos reikalavimą vadina reketu, o dvidešimt dvejų metų mergina sveikatos centrą kaltina sugadinus jai vasarą – turinti saugoti odą nuo saulės. 

Ar galėjo medaus masažas ilgam sužaloti klientės sveikatą? Atsakymas yra vertas 700 Lt. Redakcijos archyvo nuotr.

Po masažo – pūlingi bėrimai

Jau kone pusmetį tęsiasi vieno Klaipėdos sveikatos centro ir jo klientės konfliktas, nors istorija prasidėjo gražiai. Merginai motina Valentino dienos proga dovanojo kuponą masažui. Atvykusi į vieną tokias paslaugas teikiančią įstaigą klaipėdietė turėjo galimybę pasirinkti – masažas su aliejumi ar su medumi. Mergina pasirinko pastarąjį, kaip vėliau įstaigos vadovei ir „Vakarų Lietuvos medicinai“ tvirtinusi, „nes nežinojo, kad nuo medaus ją gali išberti“. Kaip teigė nepanorusi atskleisti savo pavardės pašnekovė, kitą dieną darbe ją pradėjo berti: „Bėrė rankas, perštėjo, tad vis turėjau eiti į tualetą jas plauti. Gėriau „tavegilį“, bet man niekas nepadėjo, bėrimai vis plito, kol išbėrė visą kūną, išskyrus veidą. Tad po keturių dienų nuėjau pas šeimos gydytoją. Ji mane nusiuntė pas odos gydytoją“.

Portalo pašnekovė sakė visiems pasakojusi, kad ją šitaip išbėrė po masažo procedūros, bet niekas ja nenorėjęs tikėti. Klaipėdietei buvo atliktas ir alergenų tyrimo testas. Beje, susidūrusi su tam tikra problema – pasirodo, nė viena tokius tyrumus atliekanti įstaiga, net ir privati, neturinti natūralaus medaus mėginio, tad tokio medaus tyrimams jai tekę nusipirkti pačiai. Rezultatai parodė, jog mergina nealergiška natūraliam medui, todėl ji padariusi išvadą, kad naudotas masažo metu buvęs su priemaišomis. „Ir mano gydytoja man pasakė, kad niekas masažui nenaudoja natūralaus medaus – vieni maišo su druska, kiti su aliejumi. Aš visą gyvenimą, nuo pat vaikystės valgiau medų šaukštais, ir niekada nebuvau jam alergiška“, - kalbėjo portalo pašnekovė.

Mergina sakė, jog išbėrimai jau net tapę pūlingi, kai ji po savaitės atėjusi į tą patį sveikatos centrą, negalėjusi net pastovėti, nes rūbai lipę prie žaizdoto kūno.

Klaipėdietė sako, jog pūlingas žaizdas gydant stipriu kone spiritiniu tepalu liko nudegimai, kuriuos ji privalo saugoti nuo saulės ir nuo šalčio. Merginai teko išsiimti nedarbingumo pažymėjimą keturioms savaitėms. Iš įstaigos klientė dabar reikalauja 700 Lt - gydymo išlaidoms padengti ir moralinės kompensacijos.

Siekia pasipelnyti? 

Įstaigos vadovė, taip pat nepanorusi viešai atskleisti savo pavardės, situaciją nupasakoja kiek kitaip. Jos teigimu, už ją gerokai jaunesnė klientė šaukusi ant jos, vyresnės moters. „Mano nuomone, galbūt toks naujas verslas Lietuvoje atsirado", - kalbėjo pašnekovė. Moterį stebina ir tai, kad dėl išbėrimų klientė galėjusi būti nedarbinga keturias savaites.

Ir medų, tvirtino centro direktorė, jos vadovaujama įstaiga naudojanti tik natūralų. „Gydytoja man sakė, kad jeigu iš tiesų tas medus būtų buvęs blogas, tai būtų išbėrę ir tą masažuotoją, ir kitus klientus, - kalbėjo direktorė. – Ir yra viena galimybė patikrinti, ar tikrai ją išbėrė mūsų medus – vėl atlikti jai masažą su tuo pačiu medumi, bet kažin ar ji sutiktų. Ją galėjo išberti ir nuo kažko kito. Gal net po masažo ji grįžusi kuo nors tepėsi odą. Be to, į mus kreipėsi tik po savaitės, ir nedarbingumo pažymėjimas  jai išrašytas praėjus savaitei po masažo. Tad ko gero jis yra visai nuo kitos ligos“.

Būdinga reakcijos trukmė – kelios valandos 

Štai šitaip klientės kojos atrodė praėjus savaitei po masažo procedūros. Asmeninio archyvo nuotr.

Odos ir venerinių ligų poliklinikoje nedarbingumo pažymėjimas minimai pacientei nebuvo išduotas. Taip „Vakarų Lietuvos medicinai“ tvirtino poliklinikos vedėja gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė. „Nebent ji gydėsi dar kitoje įstaigoje“, - pastebėjo vedėja.

Paprašyta paaiškinti, ar galėjo tokį stiprų bėrimą sukelti paprastas ar ne toks paprastas medus, gydytoja aiškino: „Medus yra ne tik maistas, bet ir vaistas, todėl gali sukelti nepageidaujamą šalutinį poveikį. Kaip dermatologė galiu paaiškinti, kad reakciją galėjo sukelti du dirgikliai - mechaninis (masažas) ir medus, kuris išplečia kapiliarus. Be to, masažo procedūros vyksta šiltoje aplinkoje, o gal net ir po pirties, tad oda dar jautriau reaguoja į visas medžiagas. Tačiau blogas medus apskritai negali būti naudojamas, netikiu, kad įstaiga taip rizikuotų savo prestižu“.

Dermatovenerologė aiškino, jog medus skirtingai veikia organizmą valgomas ar tepamas ant kūno, ir visai neretas atvejis, kai kaip maisto produktas jis nesukelia neigiamos reakcijos, o masažuojamas į odą sukelia išbėrimus. „Turiu ne vieną pacientę, kuri sako, jog medų valgyti gali, bet darytis masažo su juo – ne. Ir nė vienas gydytojas nenustebs, kad po medaus masažo klientę išbėrė. Tačiau tokia reakcija būna trumpalaikė – tik kelios valandos. Ir tai pasireiškia tą patį vakarą po masažo, - tvirtino A. Kajutytė. – O simptomai praeina savaime, specialiai net negydomi, kai tik nebėra tą reakciją sukėlusio dirgiklio“.

Gydytojos teigimu, nedarbingumo pažymėjimas tokiais atvejais neduodamas. „Jis skiriamas tik esant ūmiam ligos pasireiškimui – pūliniams, žaizdoms“, - sakė poliklinikos vedėja.

Kadangi minima klaipėdietė gydėsi A. Kajutytės vadovaujamoje įstaigoje, ir čia ji atėjusi pasidaryti medicininės kortelės kopijos, vedėjai teko su ja susidurti. Mat mergina, atėjusi kartu su motina, nenorėjusi mokėti kelių litų už poros lapų kopiją. „Tačiau toks yra sveikatos apsaugos ministro nustatytas įkainis, ir nieko negaliu padaryti. Be to, jei prašoma nukopijuoti senesnį, nei mėnesio, įrašą, paslaugos kaina yra kiek aukštesnė“, - aiškino pašnekovė.

A. Kajutytė portalui sakė, kad gydymo įstaigose prieš suteikiant tam tikrą gydymo procedūrą prašoma paciento pasirašyti, kad jis sutinką su procedūra ir supažindintas su galimomis pasekmėmis.

Po minimo incidento ir minimo Sveikatos centro klientai deda tokius parašus.

 Kaltės nėra?

Ar tikrai gali būti, jog pacientai tokiu būdu mėgina pasipelnyti? Advokatas Arūnas Žlioba netiki tokiais teiginiais. „Tenka išgirsti gandų apie tai, kad galima „nusipirkti“ nedarbingumo pažymėjimą, bet aš tuo netikiu. Jų išdavimo tvarka yra labai sugriežtinta, ir tais atvejais, jei teismas išaiškina, kad pažyma buvo išduota neteisėtai, gydytojams gresia labai didelės baudos“, - kalbėjo teisininkas.

O paprašytas pakomentuoti žurnalistės perpasakotą istoriją, advokatas pabrėžė, kad bendra tvarka turi būti nustatyta paslaugos teikėjo kaltė. "O šiuo atveju, manau, kaltės nėra, nes masažuotoja nežinojo ir negalėjo žinoti apie galimą reakciją“, - kalbėjo advokatas.

 Odą tepasi siera

Tačiau nenorėjusi atskleisti savo pavardės viena dermatovenerologė (pavardė redakcijai žinoma) teigė, jog sutinka pacientų, kurie tyčia odą išsitepa odą siera, taip sukeldami atopinį dermatitą. Nebūtinai norėdami pasipelnyti, gal tik nenorėdami eiti į darbą. „Tačiau jie nežino, kad atopinio dermatito yra įvairių rūšių, ir profesionalus gydytojas atskiria, kas yra kas“, - sakė medikė.

„Vakarų Lietuvos medicinos“ kalbinti kitų sričių gydytojai tvirtino jau seniai praėjus tuos laikus, kai pacientai sąmoningai žalojasi dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Na, nebent vienas kitas moksleivis. Tačiau vos pažvelgęs jiems į akis šeimos gydytojas Ričardas Sabūnas atpažįstąs melą. Paprašyti kalbėti tiesą, anot jo, moksleiviai visuomet prisipažįsta.

Gastroenterologas Vidmantas Žindžius portalui sakė, kad jau dešimt metų nebesutinka ir pacientų iš įkalinimo įstaigų, kurie būna prariję vinį, peiliuką ar dar kokį nevalgomą daiktą, siekdami patekti į ligoninę.

Ligita Sinušienė

 ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (4)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų