Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Apsisaugoti nuo gripo galima

vlmedicina.lt | 2013-01-29 10:35:00

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis ir gripu Vilniaus apskrityje lyginant su praėjusiomis savaitėmis dar labiau išaugo. Trečiąją šių metų savaitę sergamumo rodiklis viršijo 100 atvejų, tenkančių 10 tūkst. gyventojų ir yra 109,82. 

Juda
Patariama ištisus metus stiprinti imunitetą – valgyti daug daržovių, sportuoti ir kuo daugiau būti gryname ore. Genovaitės Privedienės nuotr.

Didžiausias sergamumas šiomis ligomis užfiksuotas Ukmergės ir Vilniaus rajonuose, čia sergamumo rodiklis siekia atitinkamai 145,54 ir 145,38. Vilniaus mieste sergamumas gripu ir ŪVKTI taip pat labai aukštas – 119,28.

Vilniuje gripo epidemijos dar nėra

Visgi gripo epidemija Vilniaus apskrityje neskelbiama, nes rodikliai nurodo bendrą sergamumą – ir gripu, ir ŪVKTI. Paties gripo atvejų nėra tiek daug – epidemija skelbiama, kai bendras rodiklis pasiekia 100 (atv./10 tūkst. gyventojų), o klinikinių gripo gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Vilniaus apskrityje dėl gripo į ligoninę paguldyti 63 asmenys, 28 iš jų yra vaikai iki 17 metų amžiaus. Intensyvios terapijos skyriuose gydomi 2 sergantys asmenys.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad norint apsisaugoti nuo gripo pirmiausia patariama vengti bendrauti su sergančiaisiais, pajutus pirmuosius peršalimo ar gripo simptomus (galvos, gerklės skausmą, prasidėjus slogai, pakilus temperatūrai), patiems kuo mažiau būti viešose vietose (nevykti į darbą, mokyklas, darželius) ir pasitarus su gydytoju gydytis namuose.

Norėdami apsaugoti nuo gripo save ir kitus:

Dažnai plaukite rankas muilu ir vandeniu – kad kuo mažiau gripo užkrato per rankas patektų į organizmą.

Valykite paviršius (stalo, spintelių ir kt.) drėgna šluoste – kad su oro lašeliais nusėdęs gripo užkratas būtų kuo dažniau pašalintas nuo paviršių, kuriuos dažnai liečiame rankomis.

Vėdinkite patalpas – taip gripo užkratas pašalinamas iš aplinkos.

Be reikalo nelieskite veido ir akių rankomis – nes ant jų gali būti daug gripo užkrato.

Kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite servetėle – taip į aplinką pateks mažiau gripo užkrato.

Skiepykitės nuo gripo – tai efektyviausia priemonė nuo gripo.

Ištisus metus stiprinkite imunitetą – valgykite daug daržovių, vaisių, sportuokite ir kuo daugiau būkite gryname ore.

Skiepytis dar ne vėlu

Efektyviausia nuo gripo skiepytis yra spalio-lapkričio mėnesiais, kai yra gaunamos valstybės finansuojamos vakcinos ir gripas dar nėra įsisiautėjęs. Taip pat patariama skiepytis gripo paūmėjimo metu (vasario-kovo mėnesiais), jei dar nebuvo kontakto su sergančiuoju gripu. Lėtinėmis ligomis sergantys ir rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami spalio-gegužės mėnesiais.

Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pataria – jei dar nepasiskiepijote nuo gripo, galite tai padaryti ir dabar. Vakcina padės išvengti gripo arba palengvins gripo sukeltas komplikacijas.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų