Antradienis, 2024.03.19
Reklama

5 priemonės, kurių rudenį privalu turėti savo kosmetinėje

Šaltinis: vlmedicina | 2019-10-14 10:39:20

Prasidėjus šaltajam rudens sezonui, daugelis stengiasi išvengti niūrios nuotaikos ir renkasi ryškias aprangos bei makiažo detales, kurios praskaidrintų nuotaiką. Vis dėlto svarbu nepamiršti ir priežiūros priemonių, nes besikeičiantys ir vis labiau žvarbėjantys orai yra kenksmingi mūsų grožiui ir sveikatai.

© Pixabay.com

Savo kosmetinės turinį pasirinkite pagal rudens temperatūrų pasikeitimą. Anot „Camelia“ vaistininkės Ievos Sauserytės, vasaros metu buvo tinkamos vienos rūšies priemonės, kaip kad apsauga nuo saulės ar lengvos priemonės su salicilo, glikolio rūgštimis, o artėjant žiemai savo kosmetinę vertėtų peržvelgti iš naujo.

Veido prausikliai. Pirmiausia svarbu tinkamai paruošti veido odą. Vasarą naudojome lengvus gelinius prausiklius, kurie neriebina ir neapsunkina odos. Rudenį būtų geriausia odą sudrėkinti, pamaitinti, taip apsaugant nuo taršos. Tinkamiausi būtų pienelio ar putų konsistencijos prausikliai, turintys savo sudėtyje natūralių aliejų.

Kruopščiai nuvalyti veidą padės 5,5 pH veido prausiklis ar micelinis vanduo, praturtintas drėkinančiomis medžiagomis. Atkreipkite dėmesį į tai, jog oda būtų drėkinama, kondicionuojama. Tai labai svarbus pirmasis žingsnis, kuris paruošia veido odą kitoms kosmetikos priemonėms ir jų įsisavinimui. Dabar yra svarbiausias, pereinamasis, laikas, kuomet turime paruošti odą žvarbiam žiemos orui.

Odos šveitikliai. Vasarą rekomenduojama odos šveitimą atlikti kur kas rečiau, nei šaltuoju metų laiku. Ruduo yra itin tinkamas laikas nušveisti suragėjusį odos sluoksnį. Specialistė rekomenduoja savo kosmetinėje turėti odos šveitiklį ir kartą per savaitę jį panaudoti.

Švelniai nušveisti veido odą rekomenduojama, norint pašalinti negyvas, suragėjusias ląsteles, atkimšti užsikišusias poras. Gausu šveitiklių, kurių sudėtyje yra ekstraktų, kaip kad linų sėmenų, kurie ramina odą ir sukuria apsauginę plėvelę nuo išorinių dirgiklių.

Lūpų balzamas. Šveisdami veido odą, nepamirškite ir lūpų. Kadangi lūpų oda yra itin plona ir jautri, jai reikia ypatingos priežiūros. Esant dideliems temperatūrų skirtumams, lūpos yra linkusios dar labiau skilinėti ir šerpetoti, todėl maitinamieji lūpų balzamai privalo užimti vietą jūsų rudens kosmetinėje.

Vaistininkė pataria rinktis tokius balzamus, kurių sudėtyje būtų natūralių komponentų, kaip kad saldymedžio ekstraktas, avokadų aliejus, bičių vaškas. Taip pat balzamas turėtų būti pagamintas riebaliniu pagrindu, praturtintas A ir E vitaminais.

Drėkinimas ir maitinimas. Vaistininkė išskiria, jog odą drėkinti svarbu visais metų laikais. Todėl nevertėtų į šalį mesti drėkinančių, lengvos struktūros kremų. Tiesiog moterims, turinčioms jautrią ir sausą veido odą, būtina pagalvoti ir apie maitinamąjį, riebesnį veido kremą. Rekomenduojama jį naudoti kas antrą dieną, vis pakeičiant, kad neužkištų porų. Juo pasitepus – neskubėkite į lauką. Svarbu, kad kremas spėtų tinkamai susigerti.

Vis dėlto – rudenį dar nenaudokite labai riebių, žiemai skirtų kremų. Jie gali pernelyg apsunkinti, todėl svarbu atrasti balansą tarp drėkinimo ir maitinimo.

Tam gali pagelbėti serumai, kuriuose gausu vitaminų C, F, hialurono rūgšties.

Maitinamasis rankų kremas. Taip pat rudenį svarbu nepamiršti saugoti rankų odą. Vasarą naudojamas drėkinamasis rankų kremas savo sudėtyje turi glicerino. Tačiau šios medžiagos reikėtų vengti naudojant rankų kremą, skirtą rudeniui ir žiemai. Rudenį svarbu pasirūpinti tokiu rankų kremus, kuris maitintų rankų odą. Jo sudėtyje turėtų būti įvairiausių aliejų. Vaistininkė ypač rekomenduoja atkreipti dėmesį į sviestamedžio aliejaus sudėtyje turintį kremą. Taip pat naudingas taukmedžio, avokadų sviestas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų