Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

10 netikėtų svorio augimo priežasčių

delfi.lt | 2014-11-07 17:04:39

Nors svorio augimas dažniausiai siejamas su persivalgymu ir fizinio aktyvumo stygiumi, galima rasti ir kur kas mažiau įprastų storėjimo priežasčių. Galbūt šis sąrašas padės jums atsakyti į klausimą, kodėl auga svoris.

Svoris
© Fotolia.com

Maistinių medžiagų trūkumas

Jeigu jūsų mityba subalansuota, svoris gali augti nepaisant mažo maisto kaloringumo ir fizinio aktyvumo. Geležis, kalcis, magnis ir vitaminas D yra gyvybiškai svarbūs elementai, kuriuos būtina gauti iš natūralių šaltinių. Jeigu jums trūksta kokio nors elemento, medžiagų apykaita sulėtėja ir jūs jaučiate energijos trūkumą.

Medikamentai

Svoris gali augti ir dėl vartojamų medikamentų. Ypač svarbus vaidmuo čia tenka kontraceptinėms tabletėms ir kai kuriems kitiems medikamentams, tokiems kaip antidepresantai, steroidai ir netgi vaistai nuo diabeto. Jeigu pastebėjote, kad paskyrus naują gydymą pradėjote pilnėti, būtinai pasakykite savo gydytojui ir paprašykite paieškoti alternatyvių vaistų, kurie neturės šio pašalinio poveikio.

Hormonų pusiausvyra

Jeigu jūsų antinksčiai ir kiaušidės gamina pernelyg daug testosterono, jūs ne tik pradėsite storėti, bet ir pajausite kitus nemalonius simptomus, pavyzdžiui, sutriks mėnesinių ciklas. Jeigu netikėtai atsirado spuogai, tai taip pat signalizuoja apie hormonų pusiausvyros sutrikimus. Svoris augti gali ir nuo kiaušidžių policistozės.

Miego trūkumas

Netgi jeigu jūs kasdien miegate po šešias-septynias valandas, jūsų kūnas gali gauti nepakankamai poilsio. Jeigu norite šią priežastį išbraukti iš neįprastų svorio augimo veiksnių sąrašo, pabandykite atsigulti pusvalandžiu ar bent jau 15 minučių anksčiau. Patikėkite, skirtumą iškart pajausite. Tačiau jeigu kils noras miego laiką pailginti iki daugiau nei aštuonių valandų, nepamirškite vieno fakto – moksliškai įrodyta, kad miego perteklius taip pat gali lemti svorio augimą.

Skydliaukės problemos

Svorio augimas gali būti ir vienu iš hipotirozės simptomų, tačiau stipraus kūno masės padidėjimo atvejai visgi pakankamai reti. Jeigu jūs priaugote tris-penkis kilogramus, problema gali būti skydliaukėje. Tokios problemos taip pat gali provokuoti skysčių užsilaikymą, tačiau pritaikius tinkamą gydymą papildomi kilogramai greitai ištirpsta.

Lėtas virškinimas

Papildomus kilogramus gali nulemti ir ilgam virškinimo trakte įstrigęs maistas, ypač jeigu jūs kenčiate nuo vidurių užkietėjimo. Tokiu atveju žarnynas gali tapti medžiagų apykaitos sulėtėjimo priežastimi, o mėginimai numesti papildomus kilogramus neduoti jokių rezultatų.

Depresija

Jeigu sergate depresija, tai didelė tikimybė, kad dažnai persivalgote. Gaila, tačiau dauguma medikamentų nuo šios ligos skatina apetitą. Jeigu jūsų gydytojas patvirtino, kad jums skirti medikamentai pasižymi šiuo nemaloniu šalutiniu poveikiu, paprašykite jo skirti jums kitus vaistus nuo depresijos.

Stresas

Nebūtina kentėti nuo depresijos, nes įprastas stresas taip pat gali neigiamai paveikti medžiagų apykaitą, pastebimai ją sulėtinti ir priversti organizmą kaupti riebalų atsargas. Jeigu pagrindinė priežastis slypi streso pertekliuje, nereikalingi kilogramai kaupsis talijos srityje. Jeigu negalite susitvarkyti su stresu, be kita ko dar gresia ir persivalgymo galimybė.

Raumenų ir kaulų būklė

Osteoartritas ir kiti susirgimai, kurie veikia raumenis, stuburą ir sąnarius, gali taip pat provokuoti svorio augimą. Jeigu skauda kojas ar sąnarius, fizinių pratimų daryti neįmanoma. Kita paplitusi svorio augimo priežastis – pėdų fascitas (kulno pentinai).

Tokiu atveju galite užsiimti plaukiojimu arba pasikonsultuokite su ortopedu, kuris skirs gydymą bendrai organizmo būklei pagerinti.

Icenko-Kušingo sindromas

Ši liga iš visų neįprastų svorio augimo priežasčių pasitaiko rečiausiai. Be stipraus svorio padidėjimo jai būdingi ir kiti nemalonūs simptomai: nuo osteoporozės iki problemų su kraujo spaudimu. Dėl šios ligos papildomi kilogramai kaupiasi pilvo srityje.


Logo

 

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais
NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų