Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Odontologė įspėja: delsti atkurti dantis - pavojinga

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-11-13 09:10:51

Praradus kelis dantis gyvenimas nesustoja. Tai anaiptol nereiškia, jog reikia susitaikyti su tokia nepavydėtina situacija. Juk prarasti dantys keičia ne tik išvaizdą, bet viską apverčia aukštyn kojom – kasdienius įpročius, komfortą, gyvenimo kokybę. Laimei, susigrąžinti prarastus dantis padeda dantų implantacija. Yra net keli būdai atkurti dantis su implantų pagalba, atsižvelgiant į konkrečią situaciją, paciento galimybes ir pageidavimus.

Kelių dantų implantacija. Pranešimo autorių nuotr.

Dantų netekimo priežastys

Dantis prarasti gali bet kokio amžiaus žmonės. Vilniuje įsikūrusios klinikos „Euromed“ gydytoja odontologė Narine Sarukhanyan aptaria dažniausias dantų netekimo priežastis.

„Niekas nenori pripažinti, kad galbūt skiria nepakankamai dėmesio dantų priežiūrai, tačiau būtent netinkama burnos higiena yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. Nepakankamai kruopščiai valantis dantis ar neatliekant profesionalios higienos, kaupiasi apnašos ir didėja rizika atsirasti dantų ligoms. Negydomos dantų ligos, pavyzdžiui, periodontitas, gali lemti dantų netekimą“, – perspėja gydytoja odontologė.

Odontologė atkreipia dėmesį, jog dantų būklę ir netekimą ne visuomet galime kontroliuoti patys. Dažnos dantų praradimo priežastys taip pat yra ir paveldimumas, traumos.

Dantų netekusių pacientų būklė ir komplikacijos

Dantų netekę pacientai susiduria su daugybe nepatogumų. Paprašius apibūdinti dantis praradusių pacientų būseną, odontologė N. Sarukhanyan išskiria tokias problemas: „Vieną ar kelis dantis praradę pacientai skundžiasi maisto kramtymo sudėtingumu. Taip pat juos vargina nuolatinis diskomfortas bendraujant, būnant kitų žmonių draugijoje“.

Nepaisant šių nepatogumų, ne visi pacientai skuba atkurti prarastus dantis. „Dažnai žmonės tiesiog nežino, kokios pasekmės laukia laiku neatliekant implantacijos procedūros. Praradus vieną ar kelis dantis, atsiranda virškinamojo trakto sutrikimai, dėl netinkamo maisto susmulkinimo kramtant. Taip pat labai svarbu paminėti, kad praradus dantį, prasideda kaulo deformacijos procesas. Esant nepakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, implantavimo procedūrą galima atlikti tik priauginus trūkstamą kaulo kiekį“, – įspėja odontologė.

Narine Sarukhanyan. Pranešimo autorių nuotr.

Kelių dantų atkūrimo būdai

Yra keli būdai susigrąžinti prarastus dantis. Anksčiau populiarus dantų atkūrimo būdas buvo tiltiniai protezai – tai ant gretimų dantų tvirtinamas dantų protezas. Didžiausias tokio metodo minusas – šlifuojami šalia esantys sveiki dantys ir pašalinama didelė dalis danties audinių.

Odontologė informuoja, jog norint apsaugoti sveikus dantis ir jų nešlifuoti, naudojamas mikroprotezavimo metodas, kurio pagalba atkuriama prarasto danties struktūra, naudojant ypač natūraliai atrodančias dantų restauracijas. Tačiau šis metodas tinkamas tik tuomet, jei yra likę sveikų danties audinių.

Gydytojos teigimu, vienas pažangiausių būdų išties efektyviai atkurti vieną, kelis ar visus prarastus dantis – dantų implantacija. „Dantų implantacija – tai procedūra, kai į žandikaulį įsriegiamas danties šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinama dirbtinio danties karūnėlė. Ši procedūra nežaloja paciento organizmo ir grąžina maksimalų kramtymo efektyvumą, estetinę išvaizdą, tad žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis“, – privalumus vardija odontologė.

Dantų implantacijos eiga

Implantavimo paskirtis – kokybiškai atkurti prarastus dantis. Gydytoja N. Sarukhanyan glaustai aptaria procedūros eigą: „Visų pirma, reikalinga konsultacija, 3D rentgeno nuotraukos ir kraujo tyrimai. Tuomet sudaromas gydymo planas ir suderinama procedūros atlikimo data. 2-3 implantai įsriegiami vos per valandą, o gijimo procesas trunka 2-7 mėnesius. Prigijus implantams, tvirtinami nauji nuolatiniai dantys, išvaizda ir funkcija beveik nesiskiriantys nuo tikrų dantų“.

Ji primena, jog norint išvengti nepageidaujamų organizmo procesų, prarastus dantis būtina atkurti kuo skubiau.

„Manau, visi pacientai vieningai patvirtintų, kad dantų implantacija sugrąžina ne tik prarastus dantis, bet ir gyvenimo pilnatvę“, – sako gydytoja.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Burna ir dantys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų