Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Psichologo patarimai: kaip sutarti su anyta

www.psichologija.net | 2015-02-25 10:43:49

Kiekviena mergina svajoja ištekėti, tapti savo mylimojo žmona. Kai tai įvyksta, mes įgyjame ne tik kitą statusą, bet ir naujus giminaičius - vyro tėvus: uošvį ir uošvienę.

Vienoms jie tampa antraisiais tėvais, kitoms moterims – aršiausiais priešais. Tačiau pagrindinė kova dėl vyro dėmesio bus su anyta, juk ji – jo mama ir iki jūsų susitikimo, tikriausiai, buvo pats artimiausias žmogus.

Mergina
Šarūno Mažeikos (BFL) nuotr.

Labai gaila, tačiau dažnai iš jaunų moterų galima išgirsti: „Jinai jį nuteikia prieš mane, prieš šeimą“, „Jinai trukdo mūsų santykiams“ ir t.t. Labai retai aš girdžiu teigiamus atsiliepimus: „Mes sugebėjome suprasti viena kitą“, „Ji – labai gera mūsų mama“, „Mano anyta – geriausia, ji puiki mūsų vaikų senelė...“

Tenka stebėti įvairius mamų ir marčių santykius, išgirsti priešingas nuomones ir aiškintis sudėtingiausias santykių krizes. Kaipgi sukurti gerus santykius ir sutarti su anyta gyvenant po vienu stogu? Būtent šiuo, daugeliui moterų rūpimu klausimu gali padėti psichologo – eksperto patarimai.

Be abejo anytos, kaip ir visi kiti žmonės, būna skirtingos: protingos ir kvailos, tolerantiškos ir vaidingos, amžinos namų šeimininkės ir šiuolaikinės verslininkės. Tačiau joms visoms reikia palankumo, geranoriškų santykių, dėmesio ir, pirmiausiai, pagarbos. Nepamirškite, jog visi nori, kad įvertintų jų pastangas, padėkotų už jas, pasidalintų džiaugsmu ir liūdesiu.

Optimalios ir veiksmingiausios santykių su anyta sukūrimo taisyklės yra šios:

Ribų nustatymas. Jūsų santykiai turi būti komfortiški abiems pusėms. Patogiu momentu, ramioje aplinkoje pasakykite, su kuo sutinkate, ir ko negalima pažeisti esant bet kokioms aplinkybėms. Tai gali būti susitarimas apie tai, ko jūs pageidaujate, kas jums iš tiesų labai svarbu (vaikų auklėjimas, miegamojo baldų pasirinkimas, poilsio laikas, tvarka jūsų kambaryje, bute ir t.t.). Tai, kas jums gali būti labai svarbu santykiuose su vyro mama, jai gali neturėti jokios reikšmės. Todėl svarbu kalbėtis ir apibrėžti savo ribas ir būtinai reikia patikslinti svarbias anytai sąveikos ir tolimesnio bendravimo puses. Gerbiant jos interesus, jums atsiras galimybė turėti ir ginti savo interesus.

Priėmimas. Būtent šis punktas daugeliui gali sukelti vidinį pasipriešinimą, tačiau kartu ir labai jums padėti. Kalbame apie tai, kad priimdamos savo mylimojo mamą tokią, kokia ji yra, jūs nustosite guosti save tuščiais lūkesčiais ir neeikvosite energijos pasipriešinimui ir bandymams pakeisti jos charakterį ir įpročius. Juk priimant žmogų tokį, koks jis yra, bus lengviau bendraujant rasti kompromisą ir suprasti daugelį jo veiksmų ir poelgių.

Atvirumas. Nereikia būti „balta ir pūkuota“, vargu, ar jūs gerai jausitės, vaidindama jums nebūdingą vaidmenį. Prisiminkite, kad mes visi žmonės ir turime teisę nebūti idealūs, daryti klaidas. Kai žmogus būna pats savimi, jo agresija aplinkiniam pasauliu yra daug mažesnė. Žiūrėkite atlaidžiai į anytos klaidas. Tai ji įvertins ir pakeis požiūrį į jus.

Pasiryžimas mokytis. Didžiąją savo gyvenimo dalį jūsų vyras pragyveno su mama ir tai, ką jinai davė jam nuo gimimo, yra didžiausia vertybė. Tai gali būti tvirtai nusistovėję įpročiai sudarant šeimos biudžetą, paruošiant valgį, palaikant namuose tvarką, lyginant marškinius ir t.t. Jums svarbu tai pamėginti išmokti - juk jūsų vyras pripratęs, kad tam tikri dalykai turi būti daromi būtent taip, kaip darydavo mama. Ir pridėti į savo asmeninį talentų ir galimybių arsenalą porą punktų, kad būtumėte vyrui geriausia viename ar kitame įgūdyje, nes tai bus pliusas jūsų poros santykiuose. Todėl, jeigu yra ko išmokti, drąsiai mokinkitės. Beveik kiekvienai sūnų mylinčiai mamai bus malonu perduoti savo įgūdžius, kad jos vaikui būtų patogu, kai jos nebus greta.

Išmintingai aiškinkitės santykius. Gyvendami atskirai ar dar po vienu stogu su anyta, niekada prie jos nesiaiškinkite santykių su mylimu žmogumi. Taip pat nereikia ieškoti bendros kalbos su vyro mama būnant jam greta. Kaip tokiu atveju išvengti aiškinimosi? Visuomet prisiminkite, kad mylima mama – jūsų ar jo – sieloje visada daugiau išgyvens dėl savo vaiko. Todėl kalbėkite atskirame kambaryje, pasivaikščiojimo metu, mašinoje, bet kurioje nuošalioje vietoje. Jūsų vyras, būdamas atskirai, geriau išgirs, ką jūs norite pasakyti, nes nejaus mamos palaikymo ir greta nebus žiūrovų. Pokalbis su anyta praeis efektyviau, jeigu šalia nebus sūnaus – juk mylima mama greta savo vaiko turės daugybę priežasčių ginti savąjį „aš“ ir neprisipažins esanti neteisi.

Visada prisiminkite, kad santykiai su vyru ir anyta – du visiškai skirtingi elgesio modeliai, kurių niekada nereikia painioti. Sukūrus santykius su vyru, santykiai su jo mama neatsiras savaime. Bet kokius santykius reikia sutvarkyti, palaikyti ir gerinti.

Psichologė Viktorija Gončarova,

www.psichologija.net

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų