Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Šiauliuose atidarytas penktasis šalyje Širdies ir kraujagyslių centras (1)

Zita Katkienė | 2014-11-04 17:35:45

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atvėrė duris Širdies ir kraujagyslių centras - vienintelis centras Šiaurės Lietuvoje, teikiantis intervencinę pagalbą visą parą, ir penktas centras šalyje. Iki šiol centrai veikė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Perkirpta atidarymo juosta, atlikta šventinimo ceremonija, šventėje nestokojo nuoširdžių kalbų ir sveikinimų, grožio, muzikos. Taip iškilmingai finišavo RŠL kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis įgyvendintas projektas.

Jurgita Plisienė, Renaldas Jurkevičius, Petras Simavičius,
Projekto pabaiga džiaugiasi jo vykdytojai: RŠL generalinis direktorius Petras Simavičius (iš dešinės), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius, Širdies ir kraujagyslių centro vadovė doc. dr. Jurgita Plisienė. Zitos Katkienės nuotr.

„Šiandien vėl stovime ant istorinės akimirkos slenksčio – į garbingą ligoninės istorijos knygą įrašome reikšmingą puslapį, paženklintą Širdies ir kraujagyslių centro atidarymu. Ši diena išliks svarbi ne tik ligoninės, bet ir visos Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų gydymo istorijoje, nes nuo šiandien atsiranda dar daugiau galimybių gydytojams, dirbantiems sunkų ir atsakingą darbą – gydantiems širdis“, - kalbėjo RŠL generalinis direktorius Petras Simavičius.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje projektas pradėtas įgyvendinti 2011 metais. Ligoninėje įgyvendintam projektui skirta 11 milijonų litų, iš kurių 9 milijonai - ES struktūrinių fondų parama. Dar per 2 milijonus litų – valstybės fondo bei ligoninės sukauptos lėšos.

Naujoji Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. doc. Jurgita Plisienė pristatė Šiaulių kardiologijos istoriją. 1981 metais ligoninėje įkurtas pirmasis kardiologijos skyrius. Kardiologas R. Stankevičius ir yra Šiaulių kardiologijos pradininkas, subūręs komandą ir pradėjęs Šiaulių kardiologijos istoriją.

Šiandien duris atveria visas centras, kuriame teikiamos ne tik konservatyviosios medicinos paslaugos, bet ir atliekamos sudėtingos intervencinės procedūros.

Širdies ir kraujagyslių centrą sudaro penki padaliniai: I kardiologijos skyrius, kuriame po remonto įrengtos 36 lovas, II kardiologijos skyrius, kuriame 32 lovos. Veikia Ambulatorinės kardiologijos poskyris, Rentgeno chirurgijos ir neinvazinės diagnostikos skyrius ir Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius, kuriame yra 12 lovų.

Širdies ir kraujagyslių centre dirba 160 darbuotojų. 23 kardiologai, iš kurių 8 gali atlikti intervencines procedūras, 16 anesteziologų reanimatologų. Be to, pacientus konsultuoja kardiochirurgas, atvykstantis iš Kauno. Dirba ir 78 slaugos specialistai, 6 laboratorinės diagnostikos specialistai bei 6 pagalbinio medicinos personalo darbuotojai.

Pasak centro vadovės, per metus centre gydoma per 5 tūkstančiai, o konsultuojama - per 12 tūkst. pacientų.

Nuo rugsėjo mėnesio pradėjo veikti 24 valandų per parą Intervencinės kardiologijos postas, kuriame teikiamų paslaugų skaičius išaugo dvigubai.

„Mūsų centras jaunas, tačiau užmojai ambicingi. Ateityje planuojame implantuoti elektrokardiostimuliatorius, atlikti trombektomijas, periferinių arterijų angiografijas, tobulinti angiochirurgijos pagalbą, daugiau dėmesio skirti profilaktinei kardiologijai“, - neslepia centro vadovė planų, nes ir neabejoja, kad jie bus įgyvendinti su kaupu.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų