Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Ilgų kelionių metu tausokite stuburą

silutesnaujienos.lt | 2014-07-23 11:51:51

Stuburo problemos vargina anaiptol ne tik senyvo amžiaus žmones. Medikams dėl nugaros skausmų tenka gydyti tiek suaugusiuosius, tiek vaikus - bet kurio amžiaus žmonės nėra apsaugoti nuo nugaros skausmų.

Dažnai nukenčia ir nėščiųjų bei kūdikius kilnojančių moterų nugaros. O pensinio amžiaus sulaukę žmonės, nutarę suleisti rankas į žemę, dažnai neapskaičiuoja jėgų, darbuodamiesi darže ar sode.

Stuburas
Algirdo Kubaičio nuotr.

Stuburą pažeidžia vaikų netaisyklinga laikysena ir ilgas sėdėjimas prie kompiuterio. Suaugusiuosius vargina kaulų retėjimas. Tada stuburą skauda, gali lūžti jo slanksteliai ir prireikti operacijos.

Dažnai stuburo traumų, ypač išvaržų, patiria žmonės, neseniai pradėję sunkiai fiziškai dirbti, pavyzdžiui, statybose, arba tie, kurie neatsargiai kelia kokį nors sunkų daiktą.

Kai ilgiau pasėdėjus ar pastovėjus pradeda skaudėti nugarą, dažnai pakanka tik stipriai įtempti pilvo raumenis, ir skausmas atlėgsta. Apskritai stuburas „mėgsta“ stiprius juosmens raumenis.

Stuburo ligos dažnos tarp vairuotojų. Todėl ilgų kelionių metu reikia bent keletą kartų sustoti ir pasirąžyti, taip išvengsite nugaros skausmo.

Aprašysime keletą pratimų, kuriuos vairuotojas gali atlikti sustojęs.

Svarbiausias dalykas vairuojant yra laikysena.

Daugelis žmonių, įsėdę į automobilį, susmunka sėdynėje, tačiau labai svarbu atsisėsti taisyklingai ir nugarą išlaikyti tiesią, tai padės išvengti nugaros skausmo. Vairuodami galite truputį įtraukti pilvą, sustanginti raumenis, tai sustiprins pilvo presą ir sumažins apatinės nugaros dalies spaudimą.

Jei prieš akis ilgas kelias, padės mankšta.

Jeigu daug laiko praleidžiate kelyje, gali pradėti skaudėti kaklą, pečius, viršutinę nugaros dalį. Tokiu atveju patartina šiek tiek pasimankštinti.

Ranka švelniai palenkite galvą į vieną pusę, palaikykite 10 sekundžių, po to kita ranka galvą švelniai palenkite į kitą pusę ir taip pat palaikykite.

Norėdami atpalaiduoti įsitempusius pečius, juos galite taip pat pamankštinti: pakelkite juos aukštyn ir palaikykite kelias sekundes, tuomet nuleiskite kaip įmanydami žemiau ir taip pat palaikykite.

Optimalų mankštų efektyvumą pasieksite dažnai sustodami (maždaug kas valandą ar dvi). Išlipkite, pasivaikščiokite, pasirąžykite - taip suaktyvinsite kraujotaką.

Sėdėkite taisyklingai.

Taigi vairuojant svarbiausia taisyklingai sėdėti. Reikia stengtis išlaikyti tiesią nugarą ir įtempti pilvo raumenis, tai sumažins spaudimą, tenkantį nugarai. Keliaujant patartina keletą kartų sustoti ir pasimankštinti.


Logo

 

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų